KONST / Litografier / Litografi 8033090
*
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:45:49
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27